• -₺30,00

Fidel Castro - Kendi Gerçeğini Yaratan Efsane

Referans:

₺65,00
₺35,00 ₺30,00 kaydedin
Vergi dahil
Miktarlar

 

Gizlilik Politikası

 

Kargo ve Teslimat

 

İade Politikası

Fidel Castro, yani halkının sıcak ve samimi yakınlığının ifade biçimi olarak Fidel, Küba Devrimi'nin önderi ve yapı ustası olmasının yanında olağanüstü özellikleriyle de biridir. Onun hem insan, hem devrimci olarak nitelikleri bir biriyle ne kadar örtüşüyor ya da birbirini ne kadar tamamlıyor diye bakarken kendimizi ister istemez Küba tarihi ve Küba'yı devrime götüren koşullar içinde buluyoruz.

Küba Devrimi gerçekleşirken ve sonrasında ortaya çıkan zorlukları alt etmede Fidel Castro'nun belirleyici rolü ve dünya görüşü paralelinde insani niteliklerinin ortaya çıkardığı etkiye de bu kitapta tanıklık ediyoruz.

“Fidel Castro” adı, sadece Küba ve Latin Amerika'yı çağrıştırmaz. Bir kere Fidel, hem toplumsal, hem de doğal açıdan sorunsuz bir dünyaya ulaşmak için sürekli kafa yoran ve çalışan biridir. İnsana ve doğaya içkin her bir sorun onun ilgi alanındadır. Ki tarih onu haklı çıkarmaya devam etmektedir. Küba'da devrim olduktan sonra Fidel'in yeni kaygısı, dünyanın bütün mazlum haklarının durumuydu da. Ülkede yeni inşayı sürdürürken bir yanıyla da emperyalizme karşı ezilen halkların yanındaydı. “Ben yiyecek bir lokma ekmek bulamayan çocuklar, ilacı olmayan hastalar, yaşam hakları ve insanlık onuru ellerinden alınmış insanlar adına konuşuyorum…” (1979, BM Genel Kurulu) Salt sözde kalmayıp bunun pratik mücadelesini de sürdürdü. Dünyanın dört bir yanında çocuklara konulan “Fidel” ismi de, yoksul halkların ve devrimcilerinin F. Castro'ya duyduğu sempati ve saygının bir yansımasıdır.

Elinizdeki kitap, dilimizde Fidel Castro'yla ilgili yazılmış bir biyografi kitabı olarak Fidel ile birlikte devrimin diğer kahramanlarının anısını da canlandırmaktan onur duyar.

Boyut : 13,5x21

Sayfa Sayısı : 367

Basım Yeri : İstanbul

Baskı : 1

Basım Tarihi : KASIM 2021

Tasarım : 1

Kapak Türü : Karton Kapak

Kağıt Türü : Kitap Kağıdı

Dili : Türkçe

400 Öğeler

Özel Referanslar